Video

Video projekt představil
vědecké kapacity ze tří zemí

Dokončit mezinárodní zakázku na video během pandemie? Natáčet ve třech různých zemích, ačkoliv hranice jsou zavřené? Nic není nemožné, pokud hledáte řešení a pokud jsou nevyšlapané cesty váš denní chleba. Video medailonky vědců oceněných společností PRO.MED.CS Praha jsme připravovali paralelně v Česku, Litvě a Polsku.

Dr. Bares Award je mezinárodní ocenění, které mohou získat badatelé za publikované vědecko-výzkumné práce v oblasti gastroenterologie a hepatologie. Tři laureáty a jejich průlomovou práci zachytily krátké video spoty natočené tam, kde objevy vznikají – v nemocnicích, univerzitních laboratořích a pracovnách vědců v Praze, litevském Kaunasu a polské Varšavě.

Původní plán byl jasný. Všechno si dobře nachystat, vykomunikovat s klientem i oceněnými vědci-lékaři, dát dohromady scénář, natáčecí štáb a s ním objet všechny oceněné vědce. Jenže to by se nesměl psát rok 2020, který všechno obrátil vzhůru nohama. „Přes hranice se nesmělo, a tak do kolonky úkolů přibyl další. Zajistit místní produkce, které nám s natočením video i zvukového materiálu pomohou,“ říká Jakub Hortenský, projektový specialista Amdenu.

And the winner is… věda a video

Další etapy už ale zase probíhaly jenom v Praze a pod naší kontrolou. Hrubý materiál natočený za přísných hygienických opatření v pražském IKEMu a stažený od kolegů z Polska a Litvy bylo třeba sestříhat, připojit voiceover, pohrát si s titulky a doplnit další grafikou, a nakonec si v několika závěrečných krocích schválit finální podobu videa.

Výsledkem několikaměsíční průběžné práce jsou tři video spoty s osobnostmi gastroenterologie a hepatologie. Každý o délce přibližně 2 a půl minuty. No, vždyť se na ně podívejte sami.

PRO.MED.CS Praha a. s. je evropská farmaceutická společnost s vlastním vědecko-výzkumným programem. Svou centrálu má v Praze, ale obchodní i odborné aktivity rozvíjí ve více než třiceti zemích světa. V portfoliu má pět desítek léčivých přípravků, především pro nemoci gastrointestinálního (zažívacího) systému a kardiologická onemocnění.

Zastavte se na kafe.

Kontaktujte nás,
těšíme se na vás

Kontakt