Video

Recept na Microsoft vánoční online vaření?
Přidejte špetku Amdenu!

Dilema, jak se zaměstnanci oslavit závěr společného roku, když je večírek mimo hru, řešila většina firem. Jak být se svými lidmi v kontaktu, když je to v poslední době téměř sprosté slovo, a jak ukázat, že si váží jejich práce i jich samotných? Společnost Microsoft se rozhodla pro své zaměstnance z celé střední a východní Evropy připravit netradiční online video event společné předvánoční vaření. 

Ve spolupráci s naší agenturou vznikla tři předtočená videa v angličtině nazvaná „CEE Holiday Celebration“. Tato videa společnost Microsoft s odstupem několika dnů postupně zveřejňovala – k jejich zhlédnutí se mohli zaměstnanci předem přihlásit, nachystat si potřebné suroviny a pak už se v daném termínu pustit s profesionálním kuchařem do vaření. 

Hybridní akce tohoto typu jsou v dnešní době velmi rozšířené a pomáhají udržovat komunikaci mezi interními pracovníky. 

Na tvorbu videí bylo velice málo času, a tak jsme museli za 15 dnů zvládnout úplně všechno:  

  • scénář 
  • výběr lokace 
  • přípravu receptů 
  • tvorba grafiky 
  • samotné natáčení  
  • bleskovou postprodukci. 

A taky zajistit, aby vše fungovalo. 

Na pozici šéfkuchaře, který by jednotlivými videi prováděl, jsme navrhli ostříleného profesionála Marka Fichtnera z restaurace Červený jelen. Ten sestavil pro videa sváteční recepty, z toho 2 vegetariánské. 

 

Natáčení s vůní jalovce

V designovém prostředí showroomu Asko v pražském office centru na Brumlovce panovala uprostřed hromady filmové techniky naprostá soustředěnost. Na „place“ byl už od brzkého rána připraven celý štáb. Hovor se točil okolo jídla, zaznívala slova jako demi glace a vzduchem se linuly omamné vůně. 

Kuchařský um i sympatické vystupování Marka Fichtnera ve videích perfektně doplnila příjemná konverzace se 3 kuchaři z řad zaměstnanců spol. Microsoft. 

„Projekt byl hrozně rychlý a rychle uteklo i natáčení,“ vzpomíná manažerka Klára Synčáková. „Vše bylo skvěle připravené, všichni na place věděli, co mají dělat a drželi se časového plánu. I proto je výsledek takový, jaký je. Navíc nám zástupci společnosti Microsoft zcela důvěřovali a do natáčení i postprodukce zasahovali jen minimálně. Díky tomu jsme kompletní přípravu videí stihli v rekordním čase.“ 

„Kvůli omezeným časovým možnostem musela spolupráce při přípravě videí CEE Holiday Celebration probíhat opravdu rychle. Společnost Amden nám vyšla ve všech směrech vstříc a profesionalita i ‚drive‘, se kterými k projektu přistupovali, předčily naše očekávání. Videa měla velký úspěch,“ komentuje spolupráci Vladimír Hruban, regionální produktový manažer společnosti Microsoft. 

Microsoft Česká republika a Slovensko

Společnost Microsoft Corporation vznikla před více než 40 lety a je jednou z nejvýznamnějších firem v oblasti informačních technologií. Zaměstnává 150 000 lidí po celém světě. Jejími stěžejními produkty jsou např. Windows, Internet Explorer či aplikace Office. Česká pobočka zahájila činnost v r. 1992.  

Zastavte se na kafe.

Kontaktujte nás,
těšíme se na vás

Kontakt