Video

Video Orkla Foods:
Pomohli jsme odvyprávět příběh.

Přání společnosti Orkla Foods znělo jasně: Vytvořit komunikační materiál, který by představil spojení dvou kultovních značek Vitana a Hamé. Tak vzniklo animované video. Pro nás v Amdenu zatím jedno z nejnáročnějších. Měli jsme na to měsíc. A dělali vše – od scénáře až po skript, animaci či voiceover. A zjistili jsme, že nám to jde!

Česká Vitana a moravské Hamé – značky s dlouholetou tradicí, hluboce zakořeněné v naší kultuře…a v našich spížích. Ať už je to marmeláda, kterou mažete dětem na chleba, nebo koření, které dává vašim jídlům tu správnou chuť, jejich produkty má doma každý. Bez výjimky.

„Společnost Orkla si přála svým zaměstnancům ukázat, že značky Vitana i Hamé mají nativně spoustu podobností, desítky let existují vedle sebe a teď jsou součástí jedné skupiny,“ říká projektová manažerka Amdenu Veronika Svobodová. „Dohromady jsou silnější — také proto jsme použili heslo ‚Rosteme společně‘ a symbol stromu, který měl spojení vizuálně zastřešit.“  

Pochopili jsme, jak významným milníkem spojení Vitany a Hamé je. Na místě proto byl velice citlivý přístup i nutnost zachovat dědictví a odkaz značek, jež jsou přirozeně svázané s naší společností.

 

Video vznikalo v těsné spolupráci s klientem — ze společného brainstormingu vzešel nápad, jak odvyprávět jejich příběh. Rozhodli jsme se postavit video na společných základech, podobnostech, na historických reáliích i fotkách z firemních archivů a natočit jej jako dialog obou značek, v němž si vzájemně sdílí svou podstatu.  

„Na textu pro video spot jsme si dali záležet, vlastně je na něm video hodně postavené. A i když má jen minutu a půl, příprava textu pro voiceover zabrala několik hodin. Při psaní vždy vycházím z informací od klienta, snažím se na něj napojit, pochopit ho, ale dělám si i vlastní rešerši s cílem najít téma nebo motiv, na kterém pak celý text stojí. V tomhle případě nám z toho vyšel hezký příběh holky z Čech (Vitana) a kluka z Moravy (Hamé), kteří mají hodně společného. Historii. Hodnoty. A nakonec i budoucnost. Proto mohou ‚růst spolu‘,“ poodkrývá pokličku nad kreativní částí projektu copywriter Radek Palaščák.

Video bylo představeno na firemním teambuildingu Orkla Foods uspořádaném pod taktovkou Amdenu pro obchodníky obou značek. Vše o teambuildingu Orkla zde.

Orkla Foods Česko a Slovensko tvoří tradiční české potravinářské společnosti Hamé a Vitana, které v roce 2018 zahájily svou postupnou integraci do jednoho subjektu. Zachovávají si přitom své původní značky. Orkla je předním dodavatelem značkového spotřebního zboží ve Skandinávii, v Pobaltí, ve střední Evropě a v Indii. Obrat integrovaného uskupení přesáhnul v roce 2020 celkem 7,7 miliard Kč a své výrobky vyváží na 40 trhů celého světa. 

Zastavte se na kafe.

Kontaktujte nás,
těšíme se na vás

Kontakt